Kvinna i gym Kvinna i gym

Vi som arbetar här

På Capio Wellness har vi bred samlad erfarenhet och kompetens inom sjukgymnastik, träning, dietik.

Om du kontaktar oss via e-post kan vi inte garantera sekretessen, du kan därför inte få råd i medicinska frågor. 

Anja Berndin

Sjukgymnast

Utbildning: OMT steg 1, MDT A-D, Axelina, KT1, Formthotics, Idrottsmedicin och "The shoulder".

Anja.Berndin@capio.se

Charlotte Svanebjär

Träningsinstruktör

Charlotte.Svanebjar@capio.se

Emeli Åberg

Sjukgymnast

Utbildning: OMI, McKenzie A, B, Akupunktur, Kinesiotape, Formthotics inlägg, Projekt korsband

Emeli.Aberg@capio.se

Freddy Johnstone

Fysioterapeut

Utbildning: IMS, Idrottsmedicin steg 1 och 2, Axelina, KT1, Formthotics och Mindful eating.

Freddy.Johnstone@capio.se

Frida Göland

Fysioterapeut

Utbildning: OMT steg 1, Mc Kenzie A, B, Dryneedling, Kinesiotejp steg 1, Formthotics inlägg, Dipl. Massör, The shoulder: By Adam Meakins, Medicinsk träningsterapi för nacke, skuldra och övre extremitet

Frida.Goland@capio.se

Henrik Härstedt

Träningsinstruktör

Utbildning: Träningsinstruktör (SAFE-Education), Värnplikt, Vu-1, Vu-2, Värdetransportutbildning

Henrik.Harstedt@capio.se

Johanna Netterheim

Sjukgymnast

Utbildning: OMI steg 1-6, IMS, McKenzie A och B, Formthotics inlägg, Kineisotejp, Axelina, Idrottsmedicin, Basal Kroppskännedom A

Johanna.Netterheim@capio.se

Magnus Kraft

Verksamhetschef

Utbildning: Lic. Personlig Tränare, Lic. Fystränare, CrossFit Level 1 Trainer, TPI Fitness Professional lvl 2, TPI Junior Coach lvl 1, Funktionell träning, Olympisk Tyngdlyftning

Magnus.Kraft@capio.se

Rudi Janered

Receptionist

Rudi.Janered@capio.se

Sandra Andersson

Sjukgymnast

Utbildning: McKenzie A, B, C och D, Axelina, Akupunktur, IMS, OMT, OMI Basic Examen, Funktionell träning, Idrottsmedicin, Idrottsmedicinsk axelrehabilitering, Kinesiotape (Cerftifierad kinesiotape instruktör), Formthotics inlägg

Sandra.Andersson2@capio.se

Svante Nilsson

Sjukgymnast

Utbildning: OMI basic examen (ortopedisk medicin), OMI advanced examen, OMT, Akupunktur, IMS, McKenzie A-D, Axelina, Kinesiotape, Formthotics inlägg, Idrottsmedicin

Svante.Nilsson@capio.se

Pernilla Andersson

Träningsinstruktör och receptionist

Pernilla.Andersson@capio.se

Julia Andersson

Receptionist

Julia.Andersson3@capio.se